Utorok 18. 06. 2024 20:01:07 | Meniny má Vratislav

Východ Slovenska zasiahlo v pondelok večer zemetrasenie s magnitúdou 4,9

STROPKOV/ Zemetrasenie, ktoré v pondelok večer zasiahlo východné Slovensko, malo mať silu 4,9 magnitúdy. Bolo v hĺbke desať kilometrov a epicentrum sa malo nachádzať zhruba desať kilometrov juhovýchodne od mesta Stropkov.

TASR|10. október 2023|07:23:16

Zdroj: TASR

Súvisiaci článok
Haščák podal trestné oznámenie pre konverzáciu, ktorú zverejnil Matovič
Čítajte viac >

"Situáciu monitorujeme a sme v kontakte s oddelením seizmológie Slovenskej akadémie vied (SAV) a s prednostami príslušných okresných úradov," uviedol rezort s tým, že Centrálne monitorovacie a riadiace stredisko sekcie krízového riadenia MV SR zatiaľ nemá v tejto súvislosti hlásené zranenia ľudí, ani škody na majetku.

Ministerstvo je v kontakte aj s jadrovými elektrárňami Jaslovské Bohunice a Mochovce, ktoré fungujú v normálnom režime. "Občanov vyzývame, aby zachovali pokoj a kontaktovali čísla tiesňového volania v tejto súvislosti len v prípade, keď je to nutné," uviedol rezort.

Východ Slovenska zasiahlo v pondelok o 20.23 h zemetrasenie. Pre TASR to potvrdil vedúci oddelenia seizmológie SAV Kristián Csicsay. Otrasy bolo podľa svedkov, ktorí sa ozvali TASR, cítiť na viacerých miestach v Prešovskom a Košickom kraji. Ľudia cítili ako sa trasie zem, nábytok či poháre. Niektorí evidujú popukané steny, popadanú omietku, porozbíjané obrazy, zrkadlá zo stien či vázy.

"Boli to silné otrasy, máme hlásených veľa škôd – popraskané múry, poškodený kostol. Odtrhlo nám loď z brehu, ktorá už bola zazimovaná," povedal pre TASR starosta obce Kvakovce v okrese Vranov nad Topľou Radovan Kapraľ. Na Domaši sa výletná loď Bohemia zrejme v dôsledku zemetrasenia uvoľnila, hasičom sa ju však podarilo ukotviť.


Súvisiaci článok
NA PITVORE: Lenivci, leniví! Na Slovensku sú politici, ktorí chcú len jednu stoličku. A pritom Karol Janas z Považskej Bystrice hravo zvládne tri!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť