Streda 22. 05. 2024 13:48:40 | Meniny má Júlia, Juliana

KDH tvrdí, že NAKA začala trestne stíhať Blahu pre obraz Che Guevaru a chcú ho odvolať. Ten je šťastný, narodil sa mu syn!

SLOVENSKO/ Poslanci Národnej rady (NR) SR za KDH chcú opäť iniciovať odvolávanie Ľuboša Blahu (Smer-SD) z postu podpredsedu parlamentu. Tvrdia, že polícia začala trestné stíhanie pre obraz komunistického predstaviteľa Che Guevaru, ktorý si umiestnil do svojej kancelárie. ZDROJ: TASR

Michal Filek|8. január 2024|14:00:08

Zdroj: Facebook/SMER-SD

Súvisiaci článok
KDH chce odvolať podpredsedu parlamentu Blahu, lebo zvesil Čaputovú
Čítajte viac >

Podľa KDH začala trestné stíhanie Národná kriminálna agentúra (NAKA) voči podpredsedovi parlamentu za prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Kresťanskí demokrati sú presvedčení, že ďalší obvinený človek vo vedení NR SR je potenciálnou medzinárodnou hanbou pre Slovensko.

"Trvali sme na tom, aby sa Ľuboš Blaha verejne ospravedlnil, odstránil obraz Che Guevaru a vrátil tam obraz prezidentky. Zároveň sme trvali na tom, aby vrátil vlajku EÚ na svoje miesto. Nič z toho sa nestalo, naopak, Ľuboša Blahu začala trestne stíhať NAKA, a preto opäť začíname zbierať podpisy pod jeho odvolanie," uviedla v stanovisku predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková.

KDH už chcelo odvolávať Blahu v novembri. Poslanci však neschválili program mimoriadnej schôdze o jeho odvolávaní. Opozícia vtedy reagovala na video, v ktorom Blaha odstránil vo svojej kancelárii vlajku Európskej únie a portrét prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorý nahradil portrétom Che Guevaru.

A čo na to Ľuboš Blaha?

Je šťastný, narodil sa mu totiž syn! Informovala o tom oficiálna Facebookova stránka strany SMER.

Jonáško práve prišiel na svet. Je zdravý, je krásny, spinká mi v náručí... Moja Zuzka to všetko zvládla. Sme šťastní... Skutočne šťastní. Adamko a Lillinka majú bračeka. Od dnešného dňa sme piati, moja milovaná rodinka," napísal Blaha.


Súvisiaci článok
NA PITVORE: Fico chce žalovať Čaputovú, pre Blahu je „rozkokošená pubertiačka“. Čo tým v skutočnosti sledujú?
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť